یادگیری زبان ترکی استانبولی، انتخابی هوشمندانه!

0
1606
یادگیری زبان ترکی استانبولی
Rate this post

یادگیری زبان ترکی استانبولی در ایران

یادگیری زبان ترکی استانبولی برای مردم ایران می تواند در دو حالت مختلف صورت گیرد. حالت اول برای فارسی زبانان کشور و حالت دوم برای مردمان آذری زبان. طبیعی است که درک زبان ترکی استانبولی برای ترک زبانان ایران ساده تر از بقیه شهرها خواهد بود. اما در هر حالت یادگیری زبان ترکی استانبولی نیاز به قواعد و اصولی دارد که نمی توان فقط چون آذری زبان هستیم آن ها را نادیده بگیریم. بنابراین بهتر است قبل از اقدام به یادگیری این زبان شیرین، از مراحل کار و اصول آن آگاهی داشته باشید. آموزشگاه ها و مدرسین بسیاری هستند که زبان ترکی استانبولی را آموزش می دهند. این آموزش گاهی اوقات به شکل عمومی و گاهی نیز خصوصی و انفرادی می باشد. از آنجایی که قواعد زبان ترکی تا حد زیادی با زبان فارسی تفاوت دارد، می توان گفت یادگیری این زبان برای مردم فارس زبان ایران اندکی دشوار خواهد بود. البته استفاده از حروف مشابه الفبای انگلیسی این کار را تا حدودی آسان تر می سازد.

چرا یادگیری زبان ترکی استانبولی مهم است؟

یادگیری زبان ترکی استانبولی در جوامع کنونی اهمیت بالایی دارد. این زبان در قرن هشتم میلادی در مغولستان توسعه یافت اما اکنون در ۱۰ کشور مختلف و مناطق گوناگون اروپا و آسیا صحبت می شود. ترکی زبان مادری بیش از ۸۰ میلیون نفر و زبان رسمی دو کشور می باشد. بیشترین ترک زبانان در ترکیه و سپس آلمان، قبرس، اتریش، بوسنی و هرزگوین ساکن هستند. در مجموع ۸۱ میلیون نفر در سراسر جهان به زبان ترکی صحبت می کنند که این آمار باعث شده است زبان ترکی به بیستمین زبان پر کاربرد دنیا مبدل شود. اساسا ۱٫۱% از جمعیت جهان به زبان ترکی صحبت می کنند، از همین روی یادگیری زبان ترکی استانبولی انتخابی هوشمندانه است! حال سوال این است، آیا آماده یادگیری زبان ترکی استانبولی هستید؟! اگر جواب مثبت است، پس همراه ما باشید.

آیا یادگیری زبان ترکی استانبولی به طور آنلاین نیز ممکن است؟

یادگیری زبان ترکی استانبولی مستلزم زمان و هزینه و انرژی می باشد. اما در برخی از متدهای آموزشی از روش های آنلاین و مجازی برای یادگیری این زبان پرکاربرد استفاده شده است. سایت ها و اپلیکیشن های مخصوصی که برای آموزش حرفه ای این زبان طراحی شده است، به طور رایگان و پولی وجود دارد که شما می توانید با یک جست و جوی ساده در صفحات اینترنت آن ها را بیابید. برخی از این برنامه ها با آموزش های روزانه و تکنیک های یادگیری به طور موثر و سریع می توانند باعث پیشرفت شما در یادگیری زبان ترکی استانبولی شوند. در اصل شما با استفاده از این نرم افزارها می توانید زمان و انرژی زیادی صرفه جویی کنید. رفتن به کلاس در ترافیک و آب و هوای مختلف فصل ها، صرف زمانی طولانی برای مسیر و برگزاری کلاس همگی در روش های آموزش آنلاین حذف شده و حتی می توان با نصب این برنامه ها در گوشی تلفن همراه، حتی در دقایق انتظار برای اتوبوس، ۵ دقیقه قبل از سرو شام و یا حتی ده دقیقه قبل از خواب نیز مطالعه موثری داشت.

چند تکنیک کاربردی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان ترکی استانبولی در چند سطر ممکن نمی شود اما می توان تکنیک هایی را برای بهتر فراگرفتن این زبان عنوان کرد. در اولین مرحله سعی کنید ابتدا حروف الفبای ترکی را به خوبی یاد بگیرید. این کار پایه و اساس یادگیری زبان ترکی است و کار شما را تا حد زیادی آسان می سازد. البته این یادگیری بایستی همراه با تلفظ صحیح باشد. در مرحله دوم سعی کنید یادگیری های خود را در مکالمات روزمره به کار ببرید. این تکرار کاربردی ترین تکنیک یادگیری است که می تواند به پیشرفت در زمان کمتر کمک کند.    

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here