Rate this post

شهر شیراز یکی از شهرهای زیبا و توریستی ایران بوده که همواره پذیرای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است. هتل های شیراز همواره پذیرای مسافران فراوانی است. دیدنی های تاریخی و مراکز گردشگری متعدد در داخل شهر و اطراف، از این شهر یک مرکز گردشگری منحصر بفرد در میان شهرهای ایران ساخته شد. با توجه به وجود تعداد زیادی مسافر در شهر شیراز مراکز خدماتی و رفاهی فراوانی در شهر ساخته شده اند، از جمله تعداد زیادی هتل و هتل آپارتمان در نقاط مختلف شهر پذیرای میهمانان و گردشگران شیراز است. هتل های شیراز جزو هتل های معروف ایران محسوب می شوند از اینرو در این مطالب به معرفی برخی هتل های شیراز می پردازیم.

معرفی هتل های شیراز پنج ستاره

در شهر شیراز هتل های پنج ستاره ممتاز و معروفی می توانید پیدا نمائید. خدمات رفاهی مطلوب، رستورانها و محیط حرفه ای از مشخصات هتل های شیراز بین المللی هستند.

 • هتل بزرگ شیراز: این هتل پنج ستاره و معروف شیراز در شمال شرق شیراز و در جوار دروازه قرآن قرار دارد. ظاهر هتل شبیه کشتی است و دارای ۱۴ طبقه و ۱۵۸ واحد اقامتی است. انواع خدمات رفاهی در حد عالی به میهمانان هتل عرضه می گردد. نزدیکی به مراکز گردشگری مانند دروازه قرآن، آرامگاه خواجوی کرمانی، باغ جهان نما، حافظیه و سایر مراکز تاریخی شهر شیراز به همراه خدمات و سرویس دهی مطلوب موجب شده که از آن به عنوان یکی از بهترین هتل های شیراز یاد شود.
 • هتل چمران شیراز: این هتل واقع در بلوار چمران شیراز بوده و با ۳۰ طبقه و ۲۵۰ واحد اقامتی بلندترین هتل شیراز بشمار می رود. اتاقهای لوکس، خدمات رفاهی کامل و مطلوب، انواع رستورانها و مرکز ورزشی مجهز هتل آنرا در زمره بهترین هتل های شیراز جای داده است. هتل در جوار قصرالدشت و در منطقه آب و هوایی خوب شیراز واقع شده و اتاقها دارای چشم انداز زیبایی به باغهای اطراف است. با اقامت در هتل چمران خاطرات بیاد ماندنی و زیبایی در شیراز را تجربه خواهید نمود.
 • هتل زندیه شیراز: هتل زندیه در سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت نمود. معماری اصیل و سنتی بکار رفته در هتل به همراه امکانات مدرن و اتاقهای مجهز از آن هتلی معروف ساخته است. هتل زندیه یکی از هتل های شیراز است که در آن اقامتی لوکس و راحت در فضایی سنتی و اصیل را تجربه خواهید نمود. این هتل در خیابان هجرت و نزدیک به ارگ کریم خان و بازار زند وکیل واقع شده و دسترسی خوبی به مکانهای تاریخی شهر دارد. هتل در ۷ طبقه و ۷۵ واحد اقامتی ساخته شده و دارای حمام سنتی ایرانی است که از خدمات ویژه هتل محسوب می شود.
 • هتل هما شیراز: هتل هما یکی از قدیمی ترین هتل های شیراز است که از سال ۱۳۵۰ پذیرای میهمانان شهر شیراز است. این هتل جنب پارک آزادی و در خیابان مشکین فام قرار دارد. هتل در سال ۱۳۹۳ بازسازی گردید و دارای ۸ طبقه و ۲۳۴ واحد اقامتی است. هتل دارای خدمات رفاهی کامل و سرویس دهی مطلوب بوده و اتاقهای لوکس و مدرنی دارد. هتل در نزدیکی باغ ارم قرار دارد و اتاقهای آن چشم انداز زیبایی به پارک دارند.
 • هتل پرسپولیس شیراز: این هتل در بلوار آزادی قرار داشته و هتلی ۷ طبقه با ۱۰۴ واحد اقامتی است. هتل پرسپولیس در مرکز شهر شیراز واقع شده و دسترسی خوبی به مکانهای تاریخی مانند حافظیه و باغ جهان نما دارد از اینرو یکی از بهترین هتل های شیراز برای اقامت است. امکانات رفاهی کامل و خدمات سرویس دهی مطلوب و برخورداری از اتاقهای لوکس و مدرن از مشخصات هتل پرسپولیس است.

معرفی هتل های شیراز چهار ستاره

شهر شیراز دارای تعداد بسیار زیادی هتل های چهار ستاره در نقاط مختلف شهر است. هتل های شیراز همواره پذیرای میهمانان و مسافران زیادی هستند از اینرو خدمات رسانی مطلوب و حرفه ای از مهمترین برنامه های آنها محسوب می شود.

 • هتل پارسیان شیراز: هتل پارسیان شیراز جزو مجموعه هتلهای پارسیان بوده و در خیابان رودکی قرار دارد. این هتل در سال ۱۳۷۱ شروع بکار نمود و دارای ۶۱ واحد اقامتی است. هتل پارسیان بدلیل سرویس دهی مطلوب و قرار گرفتن در مرکز شهر یکی از محبوب ترین هتل های شیراز محسوب می شود. هتل در فاصله نزدیکی از ارگ کریم خان، شاهچراغ، بازار و حمام وکیل قرار دارد.
 • هتل الیزه شیراز: هتل الیزه یکی از بهترین هتل های شیراز بشمار می رود. این هتل در معالی آباد واقع شده و دارای ۶۸ واحد اقامتی است. هتل دارای امکانات رفاهی مطلوب، پرسنل آموزش دیده و اتاقهای لوکس است. هتل دارای چشم انداز زیبایی به باغهای اطراف است.
 • هتل کریم خان شیراز: این هتل در سال ۱۳۹۲ شروع بکار نمود. هتل دارای ۵۱ واحد اقامتی بوده و به واسطه معماری سنتی و مدرن بکار رفته در بنا جزو بیاد زیباترین هتل های شیراز می باشد. این هتل در خیان رودکی واقع در بلوار امیرکبیر قرار دارد و اقامتی دلچسب برای مسافران رقم خواهد زد.
 • هتل ستارگان شیراز: هتل ستارگان در نزدیکی باغ ارم و در بلوار آزادی قرار دارد. هتل در منطقه خوش آب و هوای شمال شهر شیراز قرار داشته و دارای ۱۴ طبقه و ۴۲ واحد اقامتی است. هتل ستارگان با امکانات رفاهی و سرویس دهی مطلوب به مسافران یکی از بهترین هتل های شیراز محسوب می شود.
 • هتل آریو برزن شیراز: این هتل در سال ۱۳۷۹ افتتاح گردید و به عنوان هتلی شیک و لوکس چهار ستاره شناخته می شود. هتل در بلوار کریم خان زند، خیابان رودکی واقع شده و به ارگ کریم خان، بازار و حمام وکیل نزدیک است. هتل با مجموعه امکانات رفاهی مانند رستوران، کافی شاپ، خشکشویی، سالن بیلیارد، سالن ماساژ و غیره موجبات رضایت مسافران را فراهم می آورد. هتل آریو برزن یکی از بهترین هتل های شیراز چهار ستاره محسوب می شود.
 • هتل پارک شیراز: هتل پارک شیراز یکی از قدیمی ترین هتل های خوب شیراز بوده و در سال ۱۳۳۸ شروع بکار کرده است. این هتل در سال ۱۳۹۰ بازسازی شد و دارای زیربنای ۸۰۰۰ متر مربع است. هتل در مجموع دارای ۱۳۵ واحد اقامتی است و در چهار راه کریم خان زند قرار دارد. بازار وکیل، مسجد وکیل و ارگ کریم خان در فاصله نزدیک از هتل قرار دارند.

معرفی سایر هتل های شیراز

شهر شیراز با توجه به توریستی بودن دارای هتل های زیادی است. در میان هتل های شیراز انواع هتل های دو تا پنج ستاره، هتل آپارتمان و سایر مراکز اقامتی وجود دارند. از جمله هتل های شیراز می توان به هتل پارسه، هتل پارک سعدی، هتل آپارتمان جام جم، هتل رویال و هتل امیرکبیر به عنوان هتل های چهار ستاره اشاره نمود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here